Podsumowanie 2017 i plany na następny rok

Pierwszy dzień nowego roku i to jeszcze w poniedziałek. To się nazywa świeży start, co nie?

Nie wiem jak Ty, ale ja lubię podsumowania – dzięki temu wiem, co udało mi się zrobić, a czemu nie podołałam. To z kolei prowadzi do bardziej sensownych postanowień – jestem świadoma, ile mogę ogarnąć w ciągu roku, a co jest już ponad moje siły.
A jak wiadomo, wypełnione postanowienia to +100 do samopoczucia i wiary w siebie.
Podsumowanie osobiste zrobiłam pod koniec tego szalonego grudnia, pomiędzy pierogiem a lampką szampana, natomiast teraz chciałabym się z Tobą podzielić tym, co w zeszłym roku działo się na blogu i planami na następne 12 miesięcy. Ok? 😉

Podsumowanie 2017
1. Najważniejsze – założyłam firmę i projektuję Wasze mieszkania!
To najlepsze, co spotkało mnie w zeszłym roku. Udało mi się przejść przez całą papierologię i założyć firmę. Więcej o tym, jak to dokładnie wyglądało, pisałam tutaj. Na szczęście strach przed dokumentami, rachunkami i umowami, o którym wspominałam w tamtym wpisie, przepadł w okolicy trzeciego miesiąca pracy na swoim. Uf!
Fantastyczne jest to, że klienci to głównie czytelnicy tego bloga – dzięki temu współpracujemy jak dobrzy znajomi. Atmosfera jest super! Oby tak dalej 🙂

2. Na blogu pojawiło się 91 wpisów
Jak podliczyłam, to zdębiałam – to prawie połowa wszystkich postów, a blog ma przecież ponad 3 lata! Udało mi się wypełnić postanowienie z zeszłego roku – poza dwoma ostatnimi miesiącami, które przygniotły mnie ilością pracy pozablogowej, udało mi się wrzucać średnio dwa posty tygodniowo. Jestem z tego mega dumna, bo wiem, że ten blog to kopalnia wiedzy. A będzie jej tu jeszcze więcej!

3. Założyłam grupę na facebooku 
Tworzymy tam miejsce, w którym można podzielić się swoimi rozterkami, pomysłami czy pochwalić rozwiązaniami w swoim domu. Najważniejsze – to grupa bez hejtu, bez chamskich komentarzy i nie zawalona reklamami. W tym roku chciałabym ją jeszcze rozwinąć, choć i tak jestem super zadowolona – jest tam nas już ponad 800!
Link do grupy znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/groups/urzadzamyswojemieszkanie/
4. Pyknęło 2tys na facebooku
I wiem, że to nie są tylko cyferki, ale ludzie, którzy lubią oryginalne wnętrza i chcą mieszkać pięknie bez wywracania portfela na drugą stronę. I oni wszyscy wierzą, że się da! To niesamowite.
5. W czerwcu puściłam pierwszy newsletter wraz z poradnikiem o wymiarach w mieszkaniu
I okazało się, że bardzo się Wam ten poradnik przydał. Jeśli jeszcze go nie masz zapisz się w formularzu poniżej 🙂 Spokojnie, nie wyślę Ci żadnego spamu – maila ode mnie otrzymasz raz w miesiącu.

6. Najchętniej czytane posty z 2017r:
Ogólnie to mam wrażenie, że instagram lubi, jak chociaż fragment mojej osoby pojawia się na zdjęciu – może to dobry trop na następny rok? W najlepiej serduszkowanych postach są trzy zdjęcia z Anglii, dwa piękne widoki z Gran Canarii, trochę jogi (mojej i kociej), a także longboard. Muszę przyznać, że są to rzeczy, które sprawiły mi w tym roku największą frajdę. Super!
Plany na 2018r
1. Postaram się wrócić do dwóch postów tygodniowo
I słowo “postaram się” jest tu kluczem. Nie wiem, czy mi się uda – przede mną dużo pracy i wyzwań, ale myślę, że dam radę wszystko to pogodzić. Dwa posty to taka optymalna ilość – nie musisz długo czekać na nowy wpis, ale też nie wyskakuję Ci z lodówki. Mam rację?
A, nastąpi mała zmiana – od dzisiaj posty będą ukazywać się we wtorki i piątki, nie jak do tej pory – w środy i soboty. To pomoże mi lepiej zorganizować mój tydzień pracy 😉

2. Cykle, które nadal będą się ukazywać
Biuro projektowe – wpisy które pokazują moje aktualne projekty, które wykonujemy razem z klientami. Okazało się, że bardzo je polubiliście – w nowym roku także będą się pojawiać!

Kolor miesiaca – czyli cały post o jednym odcieniu, ze wskazaniami palet barw, mebli i dodatków. Jest przecież jeszcze tyle pięknych barw do opisania!
Światło w domu – post o projektowaniu oświetlenia, z którym idzie mi trochę jak po grudzie, ale obiecuję – narzucę trochę szybsze tempo.

Małe mieszkanie – czyli wpisy, które każdy właściciel małego mieszkania MUSI przeczytać. Więcej już niedługo!
Na ten moment zawieszam cykle: W ostatnim odcinku oraz 5 pomysłów na. Te wpisy nie cieszyły się dużą popularnością więc uznałam, że nie ma sensu dalej ich ciągnąć 🙂 Jeśli masz pomysł na nowy cykl – koniecznie do mnie napisz!
3. Reaktywuję projekt JUŻ JA WAM URZĄDZĘ TO WNĘTRZE

Potrzebuję jeszcze chwilę, by dograć kilka rzeczy – mam nadzieję że w lutym uda mi się otworzyć zapisy. Będą metamorfozy, projekty z wizualizacjami, propozycje mebli i dodatków, a może nawet jakieś małe upominki? 🙂 Czekacie? Powiedzcie, że tak!

4. Chcę napisać coś dłuższego, niż post blogowy

Tylko cicho, nic nie mów. Zobaczymy, co z tego wyjdzie 😉

No i tyle! Myślę, że te cztery postanowienia, plus projekty dla klientów i być może jakieś małe niespodzianki, które wyskoczą w ciągu roku, to plan, który jestem w stanie zrealizować. Bo chciałabym też mieć czas na deskę, jogę i inne aktywności, dzięki którym możesz oglądać na instagramie coś ciekawszego, niż moje biurko 😉 Mam nadzieję, że za rok będę mogła postawić plusik przy każdym z tych punktów!

A jakie są Twoje postanowienia? Może coś związane z mieszkaniem lub domem? Pochwal się, będziemy trzymać kciuki!

Dodaj komentarz

Close Menu