5 pomysłów na… ciekawe drzwi

Dom. Staramy się go urządzać tak, by był funkcjonalny, a zarazem piękny. Stawiamy wygodny, duży stół, na którym aranżujemy kwiaty. Wybieramy komfortowe łóżko, na którym układamy miliony poduszeczek. Płacimy tysiące za projekt praktycznej łazienki, ale wieszamy w niej śnieżnobiałe ręczniki, które musimy codziennie wymieniać. Jest tak, prawda? Jest jednak pewna grupa rzeczy w domu, które mają po prostu spełniać swoją utylitarną funkcję i często nie przykładamy aż tak wielkiej uwagi do ich wyglądu. Przykład? Drzwi. Mają się otwierać i zamykać – dzielić i łączyć przestrzeń w zależności od potrzeby. A przecież nawet drzwi mogą być piękne! I wcale, ale to wcale nie muszą być to najdroższe modele z oferty. Wracam z nową odsłoną mojej pierwszej serią – pięć pomysłów na ciekawe drzwi!
  

  1. Niezwykłe kolory

Utarło się tak jakoś, że drzwi są białe, brązowe, ewentualnie czarne. Przełam ten stereotyp,malując drzwi na intensywny, pasujący do wnętrza kolor! Nie tylko zyskasz ciekawy element w pokoju, ale także odświeżysz stare drzwi, przy minimalnym nakładzie finansowym. Do malowania nadadzą się farby akrylowe i olejne, należy oczywiście pamiętać o wcześniejszym wyczyszczeniu drzwi. Moim faworytem jest kolor żółty, pięknie rozjaśnia wnętrze i sprawia, że jest dużo bardziej radosne 🙂 Oczywiście nie trzeba ograniczać się jedynie do drzwi wewnętrznych. Wejście do domu również zasługuje na odrobinę koloru.


  1. Tablica

W każdym domu powinno być miejsce, w którym lądowałyby ważne przypominajki na karteczkach, obrazki dzieci lub pocztówki od przyjaciół. My mamy tablicę korkową w kuchni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować ją na drzwiach! Dzięki temu nie tracimy miejsca na ścianie, a zyskujemy dużo przestrzeni na zapiski i pamiątki. Korek możemy przykleić na całej wysokości drzwi, co spowoduje, że nawet dzieciaki będą miały dostęp do tej rodzinnej tablicy. Nie jesteś fanem korka? Pomaluj drzwi farbą magnetyczną i przyczepiaj obrazki magnesami. Wciąż nie to? Zawsze możesz wykorzystać farbę tablicową i zapisywać najważniejsze rzeczy kredą. Gwarantuję, że dzieci też będą zachwycone.


  1. Przesuń to

W małych mieszkaniach często drzwi są wielce niewygodne. Otwierają się akurat w tę stronę, że utrudniają przejście lub korzystanie z pomieszczenia. Dlatego też warto zastanowić się, czy wygodniejszym rozwiązaniem nie byłyby drzwi przesuwne, które po otwarciu znajdą się na ścianie obok wejścia. Jednocześnie mogą być naprawdę ciekawą ozdobą. Zbudowanie takich drzwi to stosunkowo niewielki koszt (zależny oczywiście od materiałów, jakie użyjemy), a wygoda, jaką uzyskamy, pozbywając się przeszkadzającego skrzydła, będzie ogromna. Ekipa Urządzamy.pl pokazała, jak łatwo można zrobić takie drzwi samemu. Ja jestem oczarowana 🙂


  1. Przejrzyj się

Życie bez lustra, w którym widzisz całą sylwetkę to zmora, nie? Wiem coś o tym. Czasem nie jestem w stanie powiedzieć, czy pasują mi buty, dopóki nie zrobię kilku piruetów na taborecie i nie sprawdzę tego w lustrze. Jeśli, tak jak ja, nie masz miejsca na powieszenie dużego lustra na ścianie w przedpokoju, a już zdecydowanie nie wygospodarujesz kąta na to stojące – możesz przykleić je do drzwi, choćby tych od łazienki. Proste, nie? Tafla może być zarówno zupełnie prosta, jak i mieć pasującą do wnętrza ramę. Warto jednak sprawdzić, czy drzwi przy szerszym otwarciu nie mają kolizji z żadnym meblem. Nie chcielibyśmy przecież siedmiu lat nieszczęścia.


  1. A może półki?

Ostatnie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w spiżarniach, schowkach, garderobach i pomieszczeniach gospodarczych, choć nie tylko. Co powiecie na połączenie drzwi i regału? Półki, które zamontowane są na drzwiach to nie tylko znakomita oszczędność miejsca, ale także bardzo wygodne rozwiązanie. Do pomieszczenia sięgamy wtedy jak do szafki 😉 Należy pamiętać, że półki te muszą być odpowiednio zabezpieczone – wyłożone materiałem antypoślizgowym i najlepiej ograniczone dodatkowymi listewkami, by rzeczy się z nich nie zsuwały. Za takimi drzwiami można też niejako “schować” pomieszczenie – komu wpadnie do głowy, że za półką z książkami znajduje się sypialnia? Ale radocha!


Jestem strasznie ciekawa, czy macie jakieś swoje pomysły. Planuję zrobić coś z moimi drzwiami łazienkowymi, które aktualnie są w okropnym brązowym kolorze. Nie zabuduję ich wprawdzie, ani nie powieszę lustra, bo przy szerszym otwieraniu zderzają się ze ścianą. Farba tablicowa? Być może. Chyba, że podpowiecie mi coś jeszcze ciekawszego. Any ideas? 🙂

Ten post ma 0 komentarzy

  1. Super, w końcu drzwi też nie muszą być nudne 🙂 Ciekawe inspiracje.
    Pozdrawiam

  2. Aktualnie mam okazje pomieszkać trochę we Francji i jestem zachwycona drzwiami wejściowymi w małych, prowansalskich miasteczkach 🙂 Najbardziej podobają mi się te w kolorze intensywnego granatu 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu