5 pomysłów na… motywy kwiatowe we wnętrzach

Hej, dzisiaj dzień kobiet!

A co kobiety kochają najbardziej na świecie (zaraz po swoich kotach)?
KWIATY.
Nie ma bardziej kobiecego motywu niż delikatna łączka albo czerwone róże na ciemnym tle. Dlatego dzisiaj faceci zamykają oczy, a kobiety klikają w poniższy obrazek, żeby przenieść się do krainy kwiecistych inspiracji 😉
Trzeba przyznać – nie jest to aktualnie najgorętszy trend wnętrzarski. Po salonach panoszą się teraz wzory geometryczne, imitacje marmuru i akwarelowe kleksy. Ale! Za pasem mamy wiosnę, a to oznacza, że bez względu na trendy, prędzej czy później sięgniesz po motywy kwiatowe. Mam rację?
Zobacz więc, co dla Ciebie przygotowałam.
Kwiaty na tapicerce
źródło:1 2 3
Zaczynam z grubej rury. Choć mało popularne, meble w kwiaty mają swój niewątpliwy urok. Salon w rustykalnym stylu po prostu nie może się bez nich obejść 😉 Co ciekawe, taki akcent dobrze wyglądać będzie również we wnętrzu w stylu skandynawskim – w towarzystwie jasnych, prostych mebli i białych ścian. Wtedy jednak musi grać pierwsze skrzypce. 
No i boho. Gdzie kwiatom będzie lepiej, niż w boho?
Kwiaty na tekstyliach
źródło:1 2 3
Okej, ja wiem, że mebel z takim wyraźnym wzorem to nie jest wybór dla każdego. W takim razie może ożyw swoją jednolitą kanapę kwiecistymi poduchami? Tutaj wybór jest ogromny – od delikatnych, romantycznych łączek, przez intensywne, zgeometryzowane wzory, aż do ciężkich róż na czarnym tle. 
A jeśli nie w salonie, to może chociaż w sypialni? Daj spokój, Twój facet nie będzie miał nic przeciwko, o ile nie zrobisz z Waszej alkowy pokoju Ani z Zielonego Wzgórza.

Kwiaty na zasłonach
źródło:1 2 3
Słońce już coraz częściej zagląda w okna! Długo czekałam na ten moment. Co do okien… Wypadałoby trochę je odświeżyć na wiosnę, nie? No to dobra – szmata w jedną dłoń, w drugą lampka wina i jedziemy. A w nagrodę proponuję nowe, kwieciste zasłony. No bo przecież te z zimy zupełnie już nie pasują…
Kwiaty na dywanie
źródło:1 2 3
Pamiętasz takie beżowo – czerwone dywany z wzorami, które przypominały jakieś rośliny, ale za nic nie mogłeś zdefiniować co to do cholery jest? Tak? No, to zupełnie nie o takie dywany mi chodzi. Jestem totalnie zaskoczona, jakie piękne kwieciste modele udało mi się znaleźć! Jeśli szukasz sposobu na ożywienie nudnego wnętrza, albo elementu, na podstawie którego zbudujesz paletę kolorystyczną swojego salonu, to jest to propozycja warta rozważenia.
Kwiaty na ścianie
źródło:1 2 3
Na koniec zostawiłam sobie najsilniejszy akcent – cała ściana w kwiatowym motywie. Ciemne tapety rewelacyjnie wyglądać będą w eleganckiej sypialni lub łazience, pastelowe natomiast – w pokoju małej księżniczki. Spróbuj puścić wodze fantazji i pobawić się tym motywem – może dobrze wyglądać będzie w formie lamperii, albo jako wypełnienie wnęki w przedpokoju? 
Mimo wszystko nie jesteś fanką tego motywu? A co powiesz na drobne dodatki? No bo przecież pierwsza kawa w sezonie wypita na balkonie z TAKIEGO KUBKA będzie musiała smakować wybornie!

A na koniec chciałabym jeszcze życzyć wszystkiego najlepszego w nasze święto, kobietki! Niech Wasze mieszkania zawsze wyglądają jak z katalogu, a mężczyźni nadal będą tak ulegli w sprawie urządzania wnętrz 🙂 


Dodaj komentarz

Close Menu