Zimowe pudełko na prezenty do wydrukowania w domu – DIY!

Jak ja już się za coś wezmę, to nie ma lipy.
Cały weekend rysowałam, drukowałam, wycinałam, sklejałam, potem znowu rysowałam, skanowałam, wycinałam, odkurzałam ścinki, sklejałam i malowałam, żeby dojść do ostatecznego efektu. 
A tym efektem jest pudełko na prezent – powstałe z myślą o tych, którzy pakują prezenty na ostatnią chwilę (bo ja to na przykład zawsze na przypale), dlatego, że można wydrukować je na domowej drukarce i złożyć w 20 minut. 
Fajnie, nie?

Pudełko – domek (czy właściwie kamienica)
Pudełko ma wymiary około 9x15cm, czyli bez większego problemu zmieści perfumy, kosmetyki lub męski portfel. Do jego wykonania będą potrzebne dwie kartki A4 z bloku technicznego w wybranym kolorze, drukarka, nożyczki, klej i dwadzieścia minut czasu pomiędzy gotowaniem pierogów a smażeniem karpia.

Zacznij od ściągnięcia szablonu – jeśli jesteś subskrybentem mojego newslettera, pewnie masz już go na mailu 🙂 Jeśli jeszcze nie, możesz zapisać się w poniższym okienku – szablony będą na Ciebie czekać po potwierdzeniu maila.

Newsletter

Dzięki! Mail z potwierdzeniem powinien już być na Twojej skrzynce. PS. Sprawdź spam – mogłam tam wpaść!

Newsletter

Zapisz się na newsletter, żeby otrzymać schematy pudełek do wydrukowania:

Możesz wybrać szablon z gotowym rysunkiem, lub, jeśli masz więcej czasu i pasji – ozdobić pudełko sama. Wydrukuj podwójnie ściągnięty szablon i wytnij go po grubszych liniach. Nie rozcinaj żadnej z cienkich linii!

Wycięty? Super. Teraz musisz zagiąć kartkę, żeby z płaskiego naleśnika stała się pudełkiem. Zegnij wycięty model wzdłuż wszystkich cienkich linii.

Uwaga, ważna rzecz – linia przerywana oznacza zgięcie w drugą stronę – do wewnątrz! To będzie fragment dachu kamienicy.

Okej, teraz w ruch idzie klej. Posmaruj “języki” znajdujące się na wzdłuż ściany i dachu domku i sklej oba wycięte szablony razem.

Następnie poskładaj dno – tak samo, jak robi się to w kartonach przy przerowadzce. Dla ułatwienia zerknij na gifa. Podklej dno, żeby zabezpieczyć prezent przed wypadnięciem – możesz to zrobić mocnym klejem albo taśmą.

No i teraz najważniejsze – musisz zamknąć dach. Jeśli podczas zaginania kartki się nie pomyliłaś, to powinno pójść bardzo sprawnie – palcami wepchnij zaginane trójkąty do środka.

Na koniec pozostaje już tylko spiąć razem dwie strony dachu – ja zrobiłam dziurki używając dziurkacza i przewlekłam cienką wstążeczkę, ale możesz do tego celu użyć kolorowej washi tape lub jeśli wiesz, że będziesz często otwierać pudełko – ozdobnego spinacza.

Tadam! 😉

Mniejszą wersję zrobiłam drukując dwie kopie schematu na jednej kartce A4 🙂

Mam nadzieję, że spodoba Ci się takie nieco inne podejście do pakowania prezentów – przynajmniej wszyscy będą wiedzieć, które pakunki pod choinką są od Ciebie (co też oznacza, ze naprawdę musisz się postarać z tym, co wkładasz do środka). Ja już któryś rok z rzędu odpuszczam błyszczące papiery w mikołaje, plastikowe wstążki i kilometry taśmy klejącej na rzecz nieco ciekawszych rozwiązań – zawsze to dodatkowa przyjemność z rozpakowywania! 

Daj znać, jeśli użyjesz moich szablonów – a jeśli jeszcze cykniesz fotkę gotowego prezentu, to chyba się rozpłynę z zachwytu 😉

Dodaj komentarz

Close Menu