Miks klasyki i boho w mieszkaniu z zielonymi akcentami

Miks klasyki i boho w mieszkaniu z zielonymi akcentami

Projekt mieszkania dla pary, w którym przewija się akcent butelkowej zieleni. Pojawia się on w salonie i sypialni na ścianach, ale też w łazience w formie liściastej tapety a nawet na siedzisku w przedpokoju. Postawiliśmy na mieszankę stylów: klasycznego, skandynawskiego i boho.

Do części dziennej wybraliśmy białe meble kuchenne i pasującą do nich zabudowę RTV. Zajęła ona prawie całą ścianę – dzięki temu udało się wygospodarować bardzo dużo miejsca na przechowywanie. Naprzeciwko zabudowy stanął szary narożnik, który od kuchni oddziela niska półścianka wykończona ażurowymi półkami na drobiazgi. W salonie znalazło się także biurko do pracy zdalnej z wygodnym fotelem oraz klasyczny stół z czterema krzesłami.

W kuchni postawiliśmy na jasne meble oraz białe płytki w kształcie rybiej łuski. Dla lekkiego kontrastu, ścianę pomalowaliśmy na jasny odcień greige. Styl podkreśla drewniany blat i ceramiczny zlew. Akcentem nawiązującym do salonu jest zielona roleta rzymska.

W przedpokoju stanęła malutka szafa na okrycia wierzchnie i siedzisko. Przestrzeń powiększa optycznie dużo lustro w drewnianej ramie. Z przedpokoju przechodzimy do salonu i łazienki – w tej pierwszej dominuje zielona lamperia, która powoduje, że całe wnętrze staje się bardzo przytulne. Tu też postawiliśmy na jasne meble. Na szczególną uwagę zasługuje toaletka, która stworzona została za pomocą półki powieszonej nad grzejnikiem. Dzięki temu ukryliśmy mało dekoracyjny element i zyskaliśmy dodatkową funkcjonalność!

Łazienka jest mała, ale bardzo wygodna. Wybraliśmy wannę z parawanem i deszczownicą, klasyczną umywalkę oraz małą misę ustępową. Cała przestrzeń jest wykorzystana – nad pralką udało się zmieścić dwie szafki wiszące, które pomieszczą wszystkie kosmetyki i detergenty.

Dodaj komentarz

Close Menu